Історія Чугуївського РЦПО Харківської області

Історія професійної освіти  Чугуївщини невід’ємно  пов’язана з історією двох навчальних закладів: Чугуївського професійного ліцею та Чугуївського професійного аграрного ліцею.

За період свого існування професійно-технічні навчальні заклади пройшли нелегкий шлях підготовки робітничої молоді і трансформувались з однопрофільних в багатопрофільні.

Історія аграрного ліцею починалась з далеких 30-х років.  Заводом «Смичка» м.Чугуєва було збудовано споруду, в якій організували  ФЗУ (фабрично-заводське училище №3). Воно готувало слюсарів, штукатурів, ковалів, теслів. Пізніше: трактористів, комбайнерів.

Пройшов час. Багато що змінилося в країні та в навчальному закладі: від приміщення, назви, до професій. Суспільство потребувало змін – а це нові професії: водій автотранспортних засобів, електрогазозварник ручного зварювання, рихтувальник кузовів, оператор комп’ютерного набору (бухгалтерія), машиніст екскаватора, бульдозера, кухар; кондитер.

У 2003 році на підставі Наказу Міністерства освіти  і науки від 13.06.2003 року професійно-технічне училище №53 було перейменовано у Чугуївський професійний аграрний ліцей.

Історія Чугуївського професійного ліцею значно молодша і невід’ємно пов’язана  з історією Харківщини.

70-ті роки –це період продовження індустріалізації країни. В м. Харкові будуються заводи – гіганти, а в м.Чугуєві розпочато будівництво заводу паливної апаратури. Потрібні кваліфіковані робітники. Поруч із заводом розпочато будівництво професійно-технічного навчального закладу.

У 1974 році проведено перший набір учнів на робітничі спеціальності: монтажник, токар, контролер, муляр, зварник, машиніст-бульдозера, столяр.

Змінювались часи, суспільство потребувало інші професії. Розпочато підготовку кухарів, кухарів-кондитерів, швачок,перукарів модельєрів, верстатників широкого профілю, операторів комп’ютерного набору (бухгалтерія).

Професійно – технічне училище №19 м.Чугуєва перейменоване в Чугуївський професійний ліцей на підставі Наказу Міністерства освіти і науки  України від 13.06.2003року №380.

У кожного навчального закладу свій шлях розвитку, та виокреслюється кілька ознак, які властиві в усі періоди існування:

  • Навчальні заклади безліч разів змінювали назву, але їм завжди щастило на талановитих керівників, вони постійно були серед кращих у Харківській області;
  • Навчальні заклади вчасно реагували на вимоги держави щодо підготовки робітничих кадрів, відкриваючи нові професії та оновлюючи матеріально-технічну базу;
  • Поняття «профтехівське братство» – це не міф: навчальні заклади- це дружній колектив однодумців, ентузіастів, новаторів.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 08.01.2020 року «Про реорганізацію закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області, зміну типу і назви Чугуївського професійного ліцею, наказано припинити діяльність Чугуївського професійного аграрного ліцею, шляхом приєднання до Чугуївського професійного ліцею та змінити тип і назву Чугуївський професійний ліцей на Заклад професійної (професійно-технічної) освіти «Чугуївський регіональний центр професійної освіти Харківської області».

Нині колектив ліцею – це чудові викладачі та майстри виробничого навчання:       заслужені ветерани професійної освіти, їхній педагогічний досвід важко переоцінити, працівники середнього віку, висококласні  професіонали, а також освічена і талановита молодь, сповнена трудового завзяття, яка йде на зміну старшим поколінням, переймаючи від них усі кращі надбання.