Порядок реагування на випадки булiнгу в Чугуiвскому РЦПО Харкiвскоi областi

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом Чугуївського РЦПО Харківської області
від 01.07.2021 № 139
(додаток 3)

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в
Закладі професійної (професійно-технічної) освіти
«Чугуївський регіональний центр професійної освіти Харківської області» та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

Загальні положення

  1. Цей  порядок  розроблено  згідно  з  Законом  України від  18.12.2018 №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», Законом України «Про освіту»,  Кодексу  України  «Про  адміністративні порушення», з метою визначення основних вимог до порядку реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування)

  1. У день подання заяви до адміністрації Закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Чугуївський регіональний центр професійної освіти Харківської області» видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.
  2. Створюється комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі –Комісія) зі складу педагогічних працівників (у тому числі практичний психолог), батьків постраждалого та булера, директора закладу освіти або виконуючого  обов’язки  директора  закладу освіти  та  скликається  засідання. Очолює комісію директор або виконуючий обов’язки директора закладу освіти.
  3. Комісія  протягом  10  днів  проводить  розслідування  та  приймає відповідне рішення:

1) якщо  Комісія  визнає,  що  це  був  булінг  (цькування),  а  не одноразовий  конфлікт  чи  сварка,  тобто  відповідні  дії  носять системний  характер,  про  це  повідомляються  уповноважені підрозділи Національної поліції України ювенальна превенція)  та служба у справах дітей;

2) якщо  Комісія  не  кваліфікує  випадок  як  булінг  (цькування), постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України з відповідною заявою.

  1. Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів Комісії.
  1. Кривдник (булер),  потерпілий  (жертва  булінгу), спостерігачі  зобов’язані  виконувати  рішення  та  рекомендації  з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

Відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

  1. Відповідно до  статті  1734  Кодексу  України  «Про  адміністративні правопорушення»:

1) Булінг  (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві,  у  тому  числі  із  застосуванням  засобів  електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному  здоров’ю  потерпілого, –  тягне  за  собою  накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

2) Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або  повторно  протягом  року  після  накладення  адміністративного стягнення, – тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних  мінімумів  доходів  громадян  або  громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

3) Діяння,  передбачене  частиною  першою  цієї  статті,  вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, – тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

4) Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, – тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх  замінюють,  від  ста  до  двохсот  неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

5) Неповідомлення  керівником  закладу  освіти  уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  або  виправні  роботи  на  строк  до  одного  місяця  з відрахуванням до двадцяти відсотків заробітку.