Олімпійський урок(до Всесвітнього дня спорту)

Олімпійський урок(до Всесвітнього дня спорту)

Мета: сприяння гармонійному розвитку особистості дитини та розповсюдження гуманістичних ідеалів олімпізму, прививати любов до спорту, здорового способу життя

 

Вед: Так як у ліцеї оголошено місячник здорового способу життя, сьогодні поговоримо про Олімпійський рух.

 

Вед 2: Олімпійські ігри зародились у Стародавній Греції ще у УПІ ст. до н.е. і регулярно проводились понад тисячу років. Безпосередньо зародження Олімпійських ігор пов’язують із іменами легендарного грецького героя Геракла.

 

Вед 3: Вважають, що Олімпійські ігри Стародавньої Греції почали свій відлік у 776 р. до н.е., коли офіційно було зафіксовано ім’я першого переможця Ігор Коройба, який за професією був пекарем.

 

Вед 4: Ігри у Стародавній Греції проводились кожні чотири роки на честь батька богів і людей Зевса. Всі змагання та конкурси проходили у давньогрецькому поселенні Олімпія, що було розташоване у північно-західній частині півострова Пелопоннес на півдні Еллади.

 

Вед1: Під час Ігор дотримувались священного миру. Будь-які військові конфлікти та сутички в регіоні, де відбувались Олімпійські ігри, заборонялись.

 

Вед 2: Учасниками Ігор могли бути вільні греки – чоловіки та юнаки. Для жінок у Греції проводились Герії – Ігри на честь богині Гери.

 

Вед 3: Перші Олімпійські ігри тривали один день, а програма включала лише один вид спорту – біг. Із розквітом і зростанням популярності Ігор, їх програма змагань поступово розширювалась. У період розквіту вони проходили протягом п’яти днів. Програма змагань включала біг на різні дистанції, панкратіон (поєднання боротьби з кулачним боєм), кулачний бій, перегони на колісницях та пентатлон (п’ятиборство, до нього входили стрибки у довжину, біг, метання диска, метання списа і боротьба),

 

Вед4: Нагородження переможців відбувалося у п’ятий день олімпійських святкувань. Переможців Олімпійських ігор увінчували вінком з гілок оливи, а також пов’язували вовняними стрічками навколо голови, рук.

 

Вед 4: У червні 1894 р. П’єр де Кубертен скликав у Парижі міжнародний конгрес для вирішення питання про відновлення Олімпійських ігор. Це був історичний Конгрес, тому що на ньому було ухвалено рішення про введення Ігор І Олімпіади сучасності та створення Міжнародного олімпійського комітету.

 

Вед1: Ігри І Олімпіади сучасності відбулись в Афінах 1896 року. В них взяли участь 245 спортсменів із 14 країн світу, які змагались у 9 видах спорту.

 

Вед 3: Олімпійські ігри проходять кожні чотири роки, щоразу у різних містах світу. Зимові Олімпійські ігри також проводяться кожні чотири роки. Перші офіційні зимові Олімпійські ігри відбулися у французькому містечку Шамоні 1924 року. В них узяли участь спортсмени із 16 країн світу. З 1994 року зимові Олімпійські ігри та Ігри Олімпіад проводяться з інтервалом у два роки.

 

Вед 1: Символом Олімпійських ігор є п’ять переплетених кілець, що символізують толерантність і дружбу між усіма, хто бере участь в Олімпійських іграх, з п’яти континентів нашої планети.

 

Вед 2: Гаслом Олімпійських ігор є слова «Citius. Altius. Fortius», що означає «Швидше. Вище. Сильніше».

 

Вед1: Олімпійський вогонь запалюють в Олімпії. За допомогою естафети олімпійського вогню він закінчує свою подорож у великій чаші олімпійського стадіону, в якій палає протягом усіх олімпійських змагань.

 

В2 – Олімпійські ігри… Всесвітня демонстрація краси, сили, мужності людини. Випробування волі, характеру, сили. Інтерес до олімпійських ігор – це передовсім намагання кожного з нас пізнати самого себе.

 

В1 – Олімпійські ігри – світ особливих вимірів, куди ведуть нелегкі дороги, а того, хто ступив на цей шлях, з повагою іменують олімпійцем. За олімпійським часом секунди пролітають швидше і переплітають у чималі відстані. Простір, який долає спортсмен, стрибаючи в довжину або висоту – щось більше, ніж звичайні для нас сантиметри. А кілограми, підняті вгору мускулистими руками атлетів важчі за звичайні.

В2 – В останні роки зростає цікавість мільйонів і мільйонів людей до олімпійських ігор та міжнародного олімпійського руху. Це яскраве свідчення того, що людство прагне до мирного життя, до прогресу, взаєморозуміння, активної співпраці.

 

Вед: Давайте згадаємо сьогодні  десятку олімпійських чемпіонів, які прославили незалежну Україну: це фігуристка  Оксана Баюл, та боксери Віталій і Володимир Клички

 

Вед: Футболіст Андрій Шевченко, фехтувальниця Ольга Харлам та харківська пловчиня Яна Клочкова.

 

Вед: А ще боксер  Василь Ломаченко та  веслувальник Юрій Чабан

 

Вед: Це гімнастка Лілія Подкопаєва та  хокеїст Руслан Федотенко

 

Вед 1:  Сподіваємось, що ви отримали нові знання, дізнались про те, скільки необхідно докласти сил, здійснити важкої щоденної роботи для того, щоб завоювати медаль, особливо – олімпійську. Пам’ятайте, у кожного є своя олімпійська сходинка, своя олімпійська висота, і щоб її досягти потрібно мати велике бажання, віру у свої сили і щоденно докладати зусиль для здійснення своєї мрії. Бажаємо кожному із вас обов’язково її досягти!