День матері: коли відзначають, традиції та історія свята

День матері: коли відзначають, традиції та історія свята

Кожного року День матері в Україні відзначають у другу неділю травня.

В Україні немає офіційного вихідного на честь Дня матері, але це не заважає красиво привітати найріднішу людину. Наприклад, можна потішити маму сніданком у ліжко.

День матері в Україні та світі: коли відзначається

День матері в Україні відзначають у другу неділю травня, в 2019 році це – 12 травня. Водночас, низка країн відзначає це свято у день весняного рівнодення – 21 березня. А ось в Росії День матері припадає на останню неділю листопада, цього року це – 24 число.

Зазначимо, що в Україні святкування Дня матері встановлено указом президента від 10 травня 1999 року.

В останні роки День матері став дуже популярним в Україні, тому дедалі більше українців планують цей день заздалегідь, намагаючись привітати найріднішу людину по-особливому.

День матері: історія свята

  • 1907 рік – вперше з ініціативою вшанування Дня матері у пам’ять про свою маму виступила американка Анна Джарвіс з Філадельфії. Вона написала листи до держустанов, законодавчих органів, запропонувавши один день у році присвятити вшануванню матерів.
  • 1910 рік – штат Вірджинія перший визнав День матері офіційним святом.
  • 1914 рік – президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів.
  • Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 23 країни, серед яких, наприклад, Україна, Естонія, Австралія, Індія, Гонконг, Мексика, ОАЕ. Низка країн відзначають це свято в інші дні, наприклад, РФ.

Традиції святкування Дня матері

У цей день заведено вітати матерів та дарувати їм символічні подарунки. Також багато родин у це свято збираються разом, щоб подякувати свого самого рідної людини за все. Ті, у кого мама померла, в цей день поминають її.

Зазначимо, що привітання з Днем матері схожі на привітання з 8 Березня – з тією лише різницею, що вони адресовані не всім жінкам, а тим, хто пізнав щастя материнства або скоро стане мамою.

День матері – це особливе свято, коли можна ще раз нагадати найдорожчій людині, як ви її цінуєте та любите. Діти в цей день дарують своїм матерям квіти, листівки, присвячують їм вірші та пісні. Пам’ятайте, що головне в це свято – ваша увага.

У США та Австралії, наприклад, існує традиція носити в цей день на одязі квітку гвоздики. Причому колір має значення, так кольорова гвоздика говорить про те, що мати у цієї людини жива, а білі квіти приколюють до одягу в пам’ять про померлих матерів.