День Європи: що значить для України та як відзначається свято

У суботу, 16 травня, Україна відзначає День Європи. Це свято було засновано 2003 року указом президента Леоніда Кучми, “з огляду на стратегічний курс України на європейську інтеграцію”.

День Європи: історія свята

День Європи відзначається 5 травня Радою Європи та 9 травня – Європейським Союзом. Рада Європи відзначає свято на честь власного створення в 1949 році, а Європейський союз – день, у який в 1950 році засновники ЄС запропонували його створення.

В Україні свято офіційно встановлено на третю суботу травня. Свято присвячене зміцненню єдності серед європейців.

День Європи в Україні

У День Європи в містах нашої країни проходять різні заходи, концерти, спектаклі, а гості України з європейських держав розповідають про життя в Європі, її історію та культуру.

Цього року День Європи в Україні матиме свої особливості через карантин, введений через пандемію коронавірусу. Так, пересування групою більше двох осіб, як і раніше, залишається під забороною, у громадських місцях слід дотримуватися дистанції і маскового режиму. Дітям до 14 років необхідний супровід батьків.

Цікаві факти про взаємини України та ЄС

  • ЄС є найбільшим торговельним партнером України: 41,5% від загального обсягу зовнішньої торгівлі України.
  • Безвізовий режим з ЄС дозволив українцям більше подорожувати. 2019 року лише сухопутний кордон громадяни України перетнули більше 15 мільйонів разів. Зросла й кількість авіарейсів в небі країни.
  • Подальші пріоритети євроінтеграції – “Промисловий безвіз”, який маєспростити торгівлю товарами з України в ЄС, Європейська зелена угода, приєднання до енергетичного, цифрового ринків ЄС, поглиблене митне співробітництво.